Czech version     English version

Chovatelská stanice zlatých retrívrů

Chovatelská stanice zlatých retrívrů

Několikanásobný šampion krásy - Chovná fenka - Canisterapeutický pes

Claudie Love Golden Martha

zlatý retrívr

Motto: Pes není celým naším životem, ale díky němu je náš život úplný.

 zlatý retrívr - golden retriever

Vítejte na stránkách chovatelské stanice zlatých retrívrů. Naše chovatelská stanice Golden Claudie Love nese jméno našeho prvního retrívra, goldení slečny Claudie Love. Říkáme jí Meggi. Jsme malá rodinná chovatelská stanice, která nám byla 23.1.2015 zaregistrována pod FCI (Fédération Cynologique Internationale) s mezinárodně chráněným názvem Golden Claudie Love.

Chovatelská stanice zlatých retrieverů

golden retrieverMeggy k nám přišla v létě 2013, poté, kdy nám zemřela milovaná Betty, jedna ze dvojice pudlíků, které jsme v té době měli. Zlatý retrívr bylo pro nás plemeno nové a to, že jsou retrívři psi se zlatým srdcem, nám Meggi dokázala každým svým skutkem. A my zjišťovali, jak skvělou kámoškou a parťákem retrívr může být.

Meggi je nádherná, mírná, důvěřivá, velmi inteligentní, trpělivá, miluje svojí rodinu a my milujeme jí. Navzdory své velikosti se domnívá, že je postelovým mazlíčkem. Miluje děti a nechá si od nich líbit úplně všechno. Stejně něžná je i ke štěňatům a malým pejskům. Je vděčná za čas, který jí věnujeme a tisíckrát nám to vrací. Je krásná bez ješitnosti a má sílu bez krutosti.

Žije s námi v rodinném domě se zahradou, má volný přístup ven i po celém domě. Je ale vždy tam, kde jsme my. Jako každý retrívr potřebuje kontakt se svými lidmi, jinak je nešťastný.

Meggi je vedena hlavně výstavně, avšak OVVR (ověření vrozených vlastností retrívrů) zkoušky složila skvěle, ve II. ceně s počtem bodů 168 v Kařezu u rozhodčího Michala Klasny. Meggi dosáhla také velkých úspěchů na výstavních molech. V současné době se pyšní titulem Grand šampion BiH, slovinský výstavní šampion krásy, slovenský výstavní veterán šampion, šampion Bosny a Hercegoviny, chorvatský výstavní šampion veteránů a čekatelstvím chorvatského šampiona krásy a českého veterán šampiona krásy. Získala více než 100x známku výbornou, 6x CAC, 12x Res. CAC, 2x BOB, 8x BOV, nejlepší z veteránů a to v České a Slovenské republice, v Chorvatsku, Slovinsku, Rakousku a v Bosně a Hercegovině.

Také oba rodiče naší Meggi jsou výstavně velmi známí: Tatínek Egoiste Du Boys De La Rayere, import z Francie, český šampion krásy, čekatel německého šampiona a interšampiona a maminka Velvet Charm Supreme Star, polský šampion.

Meggi se chystá na canisterapeutické zkoušky, lásky v srdci má na rozdávání ♥

 

zlatý retrívr

Meggi složila canisterapeutické zkoušky a stala se Canisterapeutickým psem Pomocných tlapek!

Za celou dobu, co Pomocné tlapky cvičí asistenční psy, není znám případ, že by takový pes někoho pokousal. Retrívři, kteří pomáhají, mají velmi přátelskou povahu a jsou rádi v přítomnosti lidí. Pomocné tlapky cvičí psy i pro děti. Meggi je vychovaná v přítomnosti dětí, je tedy na ně zvyklá. Retrívři jsou velmi přizpůsobiví a inteligentní, proto velmi rychle pochopí, že jejich pomoc potřebujete. Jakmile je postavíte vedle postiženého člověka, začnou pomáhat a jejich pomoc jde daleko za hranice nacvičených povelů a není to pro ně povinnost. Retriever je váš věrný společník, pomyslná součást vašeho těla. Pomocné tlapky cvičí výhradně retrívry, labradorské a zlaté, s průkazem původu.

Jsem členem Retriever klubu CZ i Klubu chovatelů loveckých slídičů.

Meggi je uchovněna u Retriever klubu CZ.

Zlatý retrívr